Artykuł Platforma iGabinet obchodzi swoje 10-te urodziny!

Wypróbuj za darmo!

Pobierz broszurę w PDF

...gdy brakuje Ci czasu
na przeglądanie
strony WWW.

» Pobierz

Wypróbuj za darmo!

Poznaj wszystkie możliwości
najlepszego programu
do gabinetu!

» Wypróbuj

Złóż zamówienie!

Zamów iGabinet już dziś
w dogodnym pakiecie
instalacyjnym!

» Zamów

Oferta indywidualna

Zapytaj o indywidualną
ofertę dopasowaną
do Twoich potrzeb.

» Zapytaj

Platforma iGabinet obchodzi swoje 10-te urodziny!

Kategorie: Wydarzenia
Platforma iGabinet obchodzi swoje 10-te urodziny!
Z wielką przyjemnością i ogromną satysfakcją informujemy, że Platforma iGabinet kończy właśnie 10 lat, co jak wiemy w świecie informatyki stanowi niemal całą epokę. To właśnie w lutym 2002r. ruszyły pierwsze prace nad rozwiązaniem, którego oryginalnie główne zadanie polegało na zautomatyzowaniu komunikacji pomiędzy lekarzem a pacjentem. Dziś z Platformy iGabinet korzystają tysiące lekarzy w Polsce, w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych, jednak początki tego przedsięwzięcia bynajmniej nie należały do łatwych.

10-te urodziny są doskonałą okazją do krótkiego przypomnienia historii Platformy iGabinet. Będąc pierwszym tego rodzaju rozwiązaniem świadczonym w postaci usługi internetowej, w ogromnym stopniu przyczyniła się do zmiany sposobu myślenia na temat sposobu wykorzystania Internetu w gabinetach lekarskich, co z kolei doprowadziło do powstania i popularyzacji nowego trendu samodzielnej rejestracji pacjentów przez Internet. Choć dziś może nam się to wydawać powszechnym standardem, to jednak 10 lat temu lekarzy posiadających dostęp do Internetu było… jak na lekarstwo. Z Internetu korzystali głównie szczęśliwi abonenci usługi SDI oraz posiadacze modemów korzystający z ogólnopolskiego numeru dostępowego (0 20 21 22).

Oryginalnie, główna idea Platformy iGabinet powstała w gabinecie stomatologicznym dr Marcina Bogurskiego z Koszalina i podobnie jak inne skuteczne wynalazki, stanowiła koncepcję rozwiązania pewnej istotnej potrzeby. Doktor Marcin Bogurski będący ówcześnie asystentem Katedry i Zakładu Protetyki Stomatologicznej na Akademii Medycznej w Gdańsku, stanął w obliczu rodzinnej tragedii w wyniku której musiał natychmiast poprowadzić gabinet stomatologiczny po swoim zmarłym ojcu. Ponieważ gabinet ten, był jednym z pierwszych prywatnych gabinetów w Koszalinie i cieszył się ogromną popularnością, to jednoczesna praca na uczelni w Gdańsku i prowadzenie gabinetu w Koszalinie szybko okazały się nie lada wyzwaniem. Ostatecznie pacjenci przez cały tydzień umawiani byli na weekend, a doktor Bogurski przyjmował ich od samego rana, najczęściej do późnych godzin nocnych.

Efektem ubocznym takiej sytuacji był nieustannie dzwoniący telefon doktora. Dzwonili zarówno nowi pacjenci pragnący umówić się na leczenie, jak też pacjenci pragnący zweryfikować, czy na pewno są umówieni na daną godzinę, wreszcie pacjenci próbujący przełożyć wizytę na inny termin. Tak właśnie działo się w każdy dzień tygodnia, co kilka lub kilkanaście minut. Po jednym z takich niedzielnych telefonów odrywających od zabiegu, lekko poirytowany doktor Bogurski rzucił od niechcenia: "jak jeszcze raz ktoś tu zadzwoni, to głowa mi wystrzeli, dlaczego pacjenci nie mogą tu po prostu przyjść, a ja ich chętnie przyjmę, ale niech już nie dzwonią. Musi być jakiś sposób, teraz mamy ten Internet... może mogliby po prostu wysłać jakiegoś maila, czy coś?". Traf chciał, iż na fotelu siedział akurat ówczesny student 4-roku informatyki, jeden z późniejszych twórców Platformy iGabinet, który od razu podchwycił ideę stworzenia rozwiązania internetowego, które zautomatyzowałoby biurokrację i uprościło proces rejestracji pacjentów na wizyty w gabinecie.

Tu właśnie zaczyna się historia Platformy iGabinet. Następne lata to dziesiątki spotkań roboczych bezpośrednio w gabinecie dr Bogurskiego, podpatrywanie trybu pracy, weryfikacja szeregu hipotez, testowanie kolejnych prób rozwiązań, ujarzmiania nowych technologii i szereg podobnych procesów. Co ciekawe, kiedy w tamtych czasach idea tego rozwiązania przedstawiana była innym lekarzom, w większości przyzwyczajonym do tradycyjnego prowadzenia gabinetów, to ich typową reakcją było przysłowiowe pukanie się w głowę, gdyż prawie nikt był w stanie uwierzyć w szanse powodzenia takiego przedsięwzięcia i jego zasadność z uwagi na ówczesną niską popularność Internetu.

Gdzieś w okolicach 2005r. przyszedł kolejny przełomowy pomysł, aby tworzone rozwiązanie zaoferować gabinetom lekarskim (nie tylko stomatologicznym) w postaci kompleksowej usługi świadczonej przez Internet, dzięki której gabinety w zależności od potrzeb, mogłyby otrzymać m.in.:
- stronę internetową z systemem CMS do samodzielnego modyfikowania treści
- mechanizm samodzielnego sprawdzania terminów i rejestracji pacjentów przez stronę WWW
- program do gabinetu z bazą danych pacjentów i historią zabiegów z dostępem z dowolnego miejsca
- pełną automatykę powiadomień zarówno dla pacjentów, jak i dla lekarzy
- automatyczne kopie bezpieczeństwa i bezpłatne aktualizacje
- stałą pomoc i wsparcie techniczne

Niniejsze oprogramowanie do gabinetu wraz z pełną opieką techniczną, miało być świadczone całkowicie przez Internet w postaci jednej prostej usługi z jedną fakturą abonamentową. Tak właśnie powstała pierwsza Platforma iGabinet medyczny, przeznaczona dla gabinetów stomatologicznych i lekarskich. Od momentu premiery, wszystko zaczęło dziać się kilkukrotnie szybciej – zwłaszcza przyspieszyło tempo rozwoju i to zarówno dzięki wyjątkowemu zespołowi programistów i pasjonatów w 100% skupionych wokół tego rozwiązania, ale także w ogromnej mierze dzięki tysiącom drobnych rad, uwag i sugestii od kolejnych klientów korzystających z Platformy iGabinet i nadających jej rozwojowi zawsze właściwy kierunek. Ten kierunek nie zmienił się zresztą do dziś, ponieważ każda najmniejsza nawet funkcjonalność wprowadzana do systemu jest wypadkową szeregu konsultacji z lekarzami, jako ekspertami i praktykami prowadzenia własnych placówek, którzy najlepiej potrafią określić potrzeby i wskazać obszary do usprawnień.

Dziś po 10-ciu latach, które wg skromnych rachunków pochłonęły ponad 50 tys. godzin prac rozwojowych, Platforma iGabinet jest standardem wśród rozwiązań do prowadzenia gabinetu zarówno w Polsce, jak i za granicą. Systematycznie wprowadzając na rynek kolejne innowacje, szybko stała się także źródłem inspiracji i niedoścignionym wzorem do naśladowania przez szereg podmiotów realizujących projekty korzystając z unijnych funduszy. Jak to zwykle bywa w przypadku tego rodzaju prac o charakterze odtwórczym, projekty unijne starają się naśladować raczej niewielki podzbiór możliwości oryginału.

Paradoksalnie, przez te wszystkie lata Platforma iGabinet nigdy wymagała finansowania ze strony zewnętrznych instytucji i od początku realizowana jest w 100% w oparciu o własne zasoby i olbrzymią pasję jej twórców, co jest ewidentnym atutem na tle całej nowopowstałej (unijnej) konkurencji. To jednak również najlepszy dowód na to, że 10 lat temu twórcom udało się dokonać trafnej prognozy nowoczesnego trendu zmian w podejściu do obsługi pacjentów, który to trend w ostatnim czasie nabrał prawdziwego pędu.

Na dzień dzisiejszy z Platformy iGabinet korzystają zarówno niewielkie indywidualne praktyki, jak też wielkie sieci medyczne m.in. w Polsce, UK i USA. Powstał także szereg dedykowanych rozwiązań m.in. dla gabinetów stomatologicznych, ginekologicznych, psychologicznych. W najbliższym czasie rozwój zagraniczny obejmie nowe kraje Europy, a nawet kraje Bliskiego Wschodu (UAE).

Aktualni klienci Platformy iGabinet mogą jak zawsze liczyć na szereg kolejnych innowacji, które w najbliższym czasie, całkowicie automatycznie pojawiają się w ich oprogramowaniu, a tych na bieżący rok zaplanowanych zostało naprawdę sporo. Aby uchylić rąbka tajemnicy wspomnimy jedynie o nowych mechanizmach rozliczeniowych, okresowych raportach finansowych, nowych programach lojalnościowych, e-poradach świadczonych przez Internet, postępującej integracji z serwisami społecznościowymi. Wiele innych nowości musimy niestety do premiery zachować w tajemnicy, z uwagi na naśladowców i nieuczciwe praktyki konkurencji.

Na zakończenie, twórcy Platformy iGabinet pragną podziękować wszystkim osobom, które na przestrzeni lat w ogromnym stopniu przyczynili się do rozwoju tego oprogramowania dzieląc się tysiącami własnych przemyśleń i pomysłów, dzięki czemu Platforma iGabinet mimo iż stanowi tak kompleksowe rozwiązanie, to jednocześnie w opinii wielu specjalistów jest jednym z najbardziej intuicyjnych programów do prowadzenia gabinetów.

Uwaga! Z okazji 10-lecia Platformy iGabinet rozpoczęliśmy także promocję "10-lecie Platformy iGabinet", dzięki której wszyscy nowi klienci składający zamówienie do końca marca 2012r. w dowolnym planie taryfowym, otrzymają 2 pierwsze miesiące abonamentu gratis. Polecamy!

Zobacz również:

Relacja po zakończeniu międzynarodowych targów CEDE'2011

Relacja po zakończeniu międzynarodowych targów CEDE'2011
Zakończyły się kolejne międzynarodowe targi stomatologiczne CEDE'2011 w Poznaniu, a więc jedna z najbardziej prestiżowych imprez branżowych w całej Europie. Jak co roku, na targach zaprezentowaliśmy szereg przedpremierowych nowości, szczególnie nową wersję mobilną Platformy iGabinetDENTOnet.pl, jak również udoskonalony diagram zębowy oraz nowe moduły rozliczeń usług, pacjentów i specjalistów.
Przeczytaj cały artykuł »

Tańsza wersja Platformy iGabinet bez obsługi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej!

Tańsza wersja Platformy iGabinet bez obsługi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej!
Miło nam poinformować, że w wyniku Państwa licznych próśb i sugestii, do oferty wprowadziliśmy właśnie tańszą wersję Platformy iGabinet z rejestracją online, elektroniczną recepcją, pełną automatyką wielojęzycznych powiadomień, a także
z wszelkimi pozostałymi interakcjami, jednak bez obsługi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM).
Przeczytaj cały artykuł »

Rewolucja w obsłudze badań diagnostycznych oraz współpracy z laboratoriami!

Rewolucja w obsłudze badań diagnostycznych oraz współpracy z laboratoriami!
Nowy specjalistyczny moduł zautomatyzowanej obsługi badań laboratoryjnych dostępny w ramach Platformy iGabinet, rozwiązuje problemy współpracy z laboratoriami, automatyzując i usprawniając szereg procesów formalnych związanych ze zlecaniem, odbiorem wyników badań, a następnie udostępnieniem ich pacjentom bezpośrednio na stronie WWW placówki. Nowy moduł obsługi badań laboratoryjnych zintegrowany jest bezpośrednio z narzędziami do zarządzania Elektroniczną Dokumentacją Medyczną (EDM) w Platformie iGabinet.
Przeczytaj cały artykuł »

Podaruj pacjentom wygodę rezerwacji on-line
bezpośrednio na stronie internetowej Twojego gabinetu!

Start  /  Możliwości  /  Realizacje  /  Opinie  /  Cennik  /  FAQ  /  Aktualności  /  Kontakt

Odwiedź nasz profil: