Artykuł Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe recepty

Wypróbuj za darmo!

Pobierz broszurę w PDF

...gdy brakuje Ci czasu
na przeglądanie
strony WWW.

» Pobierz

Wypróbuj za darmo!

Poznaj wszystkie możliwości
najlepszego programu
do gabinetu!

» Wypróbuj

Złóż zamówienie!

Zamów iGabinet już dziś
w dogodnym pakiecie
instalacyjnym!

» Zamów

Oferta indywidualna

Zapytaj o indywidualną
ofertę dopasowaną
do Twoich potrzeb.

» Zapytaj

Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe recepty

Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe receptyElektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe receptyElektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe receptyElektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe receptyElektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy (eWUŚ) oraz nowe recepty
eWUŚ - System Elektronicznej Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorcy, to jedna z kolejnych nowości w Platformie iGabinet. Od teraz użytkownicy systemu mogą korzystać z mechanizmów weryfikujących ubezpieczenie pacjentów, bez potrzeby korzystania z dodatkowego oprogramowania. Wśród innych nowości, pojawiły się m.in. nowe recepty, generowane w oparciu o nową pulę numerów i dodatkowe kody paskowe. Zmiany ucieszą w szczególności placówki współpracujące z NFZ i korzystające z Platformy iGabinet w wersji z obsługą dokumentacji medycznej.

Pierwsza duża nowość w Platformie iGabinet, system eWUŚ to system umożliwiający natychmiastowe potwierdzenie prawa pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Informacje zgromadzone w systemie eWUŚ są aktualizowane codziennie wg danych otrzymywanych m.in. z ZUS i KRUS i przedstawiają stan uprawnień pacjenta w dniu, w którym dokonano sprawdzenia. Zgodnie z nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych świadczeniodawcy od 1 stycznia 2013 r. zostaną wprowadzone dodatkowe sposoby potwierdzania prawa do świadczeń. Korzystanie z systemu eWUŚ jest zalecanym sposobem potwierdzania uprawnień pacjentów do świadczeń finansowanych przez NFZ. Źródło: www.ewus.csioz.gov.pl/oewus.

Kolejna istotna zmiana dotyczy numerów i druków recept, mając związek z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie recept lekarskich, które weszło w życie z dniem 30 grudnia 2012 r. Na mocy rozporządzenia Od 1 kwietnia 2013 r. obowiązywać będą jedynie druki recept, posiadających unikalne numery przydzielone przez oddział wojewódzki Funduszu, których numery rozpoczynać się będą od cyfr 02. Dodatkowo na drukach recept należy obowiązkowo umieszczać kody kreskowe dla numeru REGON oraz numeru prawa wykonywania zawodu lekarza (PWZ).

Co więcej, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie już wydawał gotowych druków recept, a zamiast tego przydzielane będą dla nich jedynie zakresy numeryczne, to mechanizm generowania druków recept wbudowany w Platformę iGabinet będzie teraz tym bardziej przydatny, gdyż wszystko, co potrzebne jest do wystawienia nowej recepty to czysta kartka papieru.

Ponadto, w systemie pojawiły się dziesiątki drobnych usprawnień, tradycyjnie już będących realizacją Państwa licznych spostrzeżeń i sugestii, które w większości poprawiają komfort codziennej pracy z systemem. W chwili obecnej trwają prace nad kolejnymi usprawnieniami, a za wszelkie propozycje najmocniej Państwu dziękujemy.

Zobacz również:

Mobilna rewolucja! Zarządzaj rejestracją pacjentów za pomocą smartfona lub tabletu

Mobilna rewolucja! Zarządzaj rejestracją pacjentów za pomocą smartfona lub tabletu
Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś, że raz na jakiś czas pojawia się na rynku produkt lub rozwiązanie, które zmienia sposób w jaki wykorzystujemy technologię w codziennej pracy. Kiedy ponad 23 lat temu opracowaliśmy koncepcję Platformy iGabinet - pierwszego oprogramowania działającego w "chmurze", automatyzującego pozagabinetową komunikację z pacjentami, wiele osób uśmiechało się, podchodząc do tematu z pewnym niedowierzaniem...
Przeczytaj cały artykuł »

Relacja po zakończeniu międzynarodowych targów CEDE'2011

Relacja po zakończeniu międzynarodowych targów CEDE'2011
Zakończyły się kolejne międzynarodowe targi stomatologiczne CEDE'2011 w Poznaniu, a więc jedna z najbardziej prestiżowych imprez branżowych w całej Europie. Jak co roku, na targach zaprezentowaliśmy szereg przedpremierowych nowości, szczególnie nową wersję mobilną Platformy iGabinetDENTOnet.pl, jak również udoskonalony diagram zębowy oraz nowe moduły rozliczeń usług, pacjentów i specjalistów.
Przeczytaj cały artykuł »

Płatności, rozliczenia i raporty menedżerskie

Płatności, rozliczenia i raporty menedżerskie
Z przyjemnością ogłaszamy udostępnienie nowego modułu rozszerzającego funkcjonalność Platformy iGabinet o przetwarzanie danych finansowych placówki, na który wielu klientów czekało od dłuższego czasu. Niewątpliwie było na co czekać, gdyż nowe rozwiązanie dostarcza narzędza gwarantujące wygodną obsługę i prawidłowe funkcjonowanie procesów rozliczeniowych wewnątrz placówki, jak również zapewnia mechanizmy raportujące dla kadry menedżerskiej.
Przeczytaj cały artykuł »

Wielojęzyczna komunikacja z pacjentami!
Oto rozwiązanie, które wyręczy Cię w komunikacji z obcokrajowcami.

Start  /  Możliwości  /  Realizacje  /  Opinie  /  Cennik  /  FAQ  /  Aktualności  /  Kontakt

Odwiedź nasz profil: